6. edycja "Funenglish.pl w bibliotece" i nowa oferta kursów online dla bibliotek! 

 

Szanowni Państwo,

 

Miło nam jest poinformować Państwa, że program "Funenglish w bibliotece" powraca. Zapraszamy Państwa do kolejnej, już szóstej edycji projektu „FunEnglish w bibliotece”, jaki firma Funmedia realizuje we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Każda biblioteka publiczna w Polsce może otrzymać bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego FunEnglish.pl na wszystkich komputerach do 31 marca 2019 roku. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie www.funenglish.pl/biblioteki - znajdą tam Państwo między innymi nowe umowy (o współpracy i licencyjną).

 

Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż zależy nam na oferowaniu naszym użytkownikom wciąż lepszych  i bardziej sprawdzonych rozwiązań, które będą gwarancją wysokiej jakości nauki. Program "Funenglish w bibliotece" cieszył się do tej pory największym zainteresowaniem.

 

Chcielibyśmy, aby użytkownicy bibliotek mieli dostęp do większej puli naszych kursów. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę FUNPAKIET dla bibliotek, na który składają się zarówno kursy językowe LERNI (m.in. kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego czy francuskiego), jak i specjalistyczne (np. kurs szybkiego czytania czy szybkiego pisania na klawiaturze).

 

Korzystając z FUNPAKIETU dla bibliotek, będą mogli Państwo uzyskać 60, 100 lub 150 indywidualnych dostępów do wybranych kursów online. Oznacza to, że użytkownicy bibliotek otrzymają możliwość samodzielnego korzystania z dostępnych kursów. Jest to ważne, ponieważ indywidualny dostęp pozwala m.in. na śledzenie postępów w nauce i powtarzanie materiału. Co ważne, użytkownik mający taki dostęp będzie mógł korzystać z całego kursu e-learningowego (do tej pory w ramach projektu „Angielski123 w bibliotece” miał dostęp do czterech poziomów kursu, co przekładało się na ok. rok nauki). Będzie mógł również uczyć się nie tylko w bibliotece, ale i w domu.

 

Jeżeli zdecydują się Państwo na wariant 60 dostępów - koszt będzie wynosił 399 zł za pół roku. W przypadku wariantu poszerzonego cena będzie wynosić 599 zł. Wierzymy, że nasza propozycja będzie dla Państwa atrakcyjna zarówno merytorycznie, jak i finansowo.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie firmy, a w przypadku pytań do kontaktu (tel. 71 307 24 23 lub 798 795 768).

 

Serdecznie dziękujemy za trzy lata wspólnego działania na rzecz upowszechniania nowoczesnych metod nauki. Mamy jednocześnie nadzieję, że prawdziwa przygoda bibliotek i ich użytkowników z e-learningiem dopiero się zaczyna!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Funmedia

 
 

 

 


"Funenglish w bibliotece"- już niedługo rozpocznie się kolejna edycja! 

 

Już od teraz można zgłaszać się do kolejnej, już szóstej edycji ogólnopolskiego projektu „FunEnglish w bibliotece”.

 

W projekcie „FunEnglish w bibliotece” mogą wziąć udział wszystkie biblioteki publiczne z całej Polski - niezależnie od wielkości miejscowości. Każda z nich otrzyma na rok bezpłatny dostęp do e-learningowgo kursu języka angielskiego dla dzieci fuenglish.pl na dowolnej liczbie komputerów.

 

Kurs funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczy poprzez zabawę - składa się z kilkuset filmów, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

 
 
 
 
 
 
Mapa przedstawia biblioteki główne oraz ich filie, które brały lub nadal biorą udział w projektach bibliotecznych
"FunEnglish w Bibliotece" oraz "Angielski123 w Bibliotece".
Aby sprawdzić, która biblioteka w Twojej okolicy bierze udział w projekcie, prosimy używać funkcji zbliżania.
 
 

 

Lista bibliotek uczestniczących w projektach z podziałem na województwaDo tej pory z kursu funenglish.pl skorzystało już ponad 1200 bibliotek z całego kraju!

 

"Nauka języka angielskiego jest mi bardzo przydatna, bo jeśli mam test z angielskiego, to jeśli przerabiałam go w FunEnglish, to wracam do tego, dzięki tej nauce mam też lepsze stopnie." Basia, IV klasa

 

 

 

 „Funenglish w bibliotece” to:

 

 

 • Multimedia, multimedia i jeszcze raz multimedia – setki gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń. Całość jest zebrana w sześć bloków tematycznych, podzielonych na 11 rozdziałów;
 • Prawie tysiąc zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych;
 • Samodzielność – do skorzystania z kursu funenglish.pl wystarczy komputer, dostęp do Internetu i słuchawki;
 • Nauka przez zabawę – z funenglish.pl dzieci nie muszą wkuwać nowych słówek – uczą się myśleć i mówić w języku angielskim. I jednocześnie dobrze się bawią!
 • Nauka w przyjaznej atmosferze – dzieci lubią uczyć się w bibliotekach, lubią spędzać tu wolny czas. Bo biblioteki to miejsca przyjazne, gdzie można spotkać koleżanki i kolegów, razem pograć na komputerze – także w gry na Funenglish.pl.
 • Zadowolone dzieciaki i… zadowolone bibliotekarki – aż 98% pracowników bibliotek  uczestniczących w jednej z  poprzednich edycji projektu pozytywnie oceniło kurs funenglish.pl. Do największych plusów zaliczono wówczas: atrakcyjną formę, ciekawą grafikę, możliwość nauki przez zabawę i bezpłatność. 85% bibliotekarek i bibliotekarzy uczestniczących w ewaluacji projektu uważało, że nauka angielskiego powinna być stałym elementem oferty biblioteki.
 • i na końcu certyfikat – otrzymuje go każde dziecko, które ukończy kurs – czyli przez dziewięć miesięcy będzie grało w gry, oglądało filmy, robiło ćwiczenia i bawiło się w karaoke. Certyfikat dostanie wtedy śpiewająco!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem opisującym roczną działalność projektu: "Funenglish w bibliotece".

 

 

http://issuu.com/fun-media/docs/funenglish_w_bibliotece

 

 

Tutaj możesz przeczytać podsumowanie projektu "Angielski123 w bibliotece": 

 

 

 

 

 


Dla Bibliotekarza

 Aby przejść do poszczególnych sekcji należy kliknąć w przyciski poniżej:

 
 

 
 
 
 
 
 

 

Zielony pierwszy

Na czym polega kurs?
 

Kurs został stworzony dzięki połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, fotolekcji i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie funegnlish przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów. Uczą się bezpośrednio od native speakerów!

Kurs wykorzystuje metodę "Immersion", polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Jest to szczególnie istotne, ponieważ polskie dzieci nie mogą stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. funenglish tworzy takie sytuacje komunikacyjne. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

 

 

Kto i jak może skorzystać z kursu?

 

 

Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, będzie mogło skorzystać z kursu funenglish samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych.

 

 

Jeżeli chcą Państwo w swoich bibliotekach

połączyć zabawę i naukę z wykorzystaniem komputera,

wystarczy zachęcić dzieci do korzystania z kursu funenglish!

 


Wystarczy, jeżeli dziecko będzie uczyło się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy zobaczyć pierwsze efekty nauki.

 

 

Kurs funenglish składa się z sześciu bloków, podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke, fotolekcja oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych.

                        

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1), na lata 2007-2013, a także z Budżetu Państwa.

 

Dzięki kursom dzieci:

 • oswajają się z językiem angielskim i zwiększają jego znajomość,
 • uczą się pracy w grupie,
 • stają się bardziej samodzielne i systematyczne,
 • uczą się obsługi komputera i Internetu,
 • ich postępy w nauce przekładają się na lepsze oceny w szkole.

 

Dzięki udziałowi w projekcie biblioteki:

 • odpowiadają na ważną potrzebę społeczną, zapewniając bezpłatny dostęp do nauki języka angielskiego,
 • poszerzają swoją ofertę o naukę angielskiego w atrakcyjnej formie,
 • zapewniają dzieciom pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu,
 • są postrzegane jako miejsca dynamiczne i nowoczesne,
 • stają się ważnym partnerem dla gminnych instytucji - samorządu czy szkoły.
 
Jak może wyglądać kurs w bibliotece?
 
Biblioteka nie musi organizować żadnych specjalnych zajęć, a bibliotekarka znać języka angielskiego, aby wziąć udział w projekcie!
 
Rola bibliotekarki i bibliotekarza będzie polegać przede wszystkim na "kierowaniu ruchem". Warto np. wyznaczyć czas, kiedy komputer lub komputery są zarezerwowane dla uczestników kursu. Ogromną pomocą dla dzieci będzie prowadzenie przez bibliotekę "rejestru postępów w nauce", ponieważ na jednym komputerze z kursu może korzystać bardzo wiele dzieci, a nie ma możliwości elektronicznego zapisywania efektów ich nauki. Oznacza to, że siadając do komputera dziecko nie powróci automatycznie do ostatniego wykonanego zadania - będzie musiało zapamiętać, w którym miejscu zakończyło naukę. I w tym właśnie może pomóc "rejestr" prowadzony przez bibliotekę.
 
Każda biblioteka ma możliwość rozbudowania swoich działań – np. jeżeli posiada więcej komputerów, będzie mogła zorganizować kurs lub dodatkowe zajęcia - motywujące do dalszej, systematycznej nauki. W tym celu można skorzystać z sześciu scenariuszy zajęć, przygotowanych przez Iwonę Kusak - polonistkę, instruktorkę dramy, trenerkę i animatorkę Programu Rozwoju Bibliotek.

 

Scenariusze zajęć dla dzieci w wieku 6-8 lat:

 • Kolorowo - warzywnie i owocowo (pobierz scenariusz)
  Gonitwa w poszukiwaniu kolorów, bitwa o wolne kolorowe krzesła, tworzenie warzywnych kolaży a na samym końcu przygotowanie… owocowej sałatki! A wszystko po to, by utrwalić angielskie słówka, i do tego dobrze się bawić.
 • W królestwie Króla Lwa (pobierz scenariusz)
  W jaki sposób podać innemu dziecku motyla albo słonia zamkniętego w magicznym pudełku? Jak udawać żyrafę? Co zrobić, aby pogodzić skłócone zwierzęta w dżungli? To zadanie specjalne dla dzieci-zwierząt - a berło zgody, które odzyskują, trafia wprost do Króla Lwa.
 • W świecie Kubusia Puchatka (pobierz scenariusz)
  Są w nim oczywiście jego przyjaciele - ale jak brzmią ich imiona po angielsku? Co podarować Puchatkowi na urodziny? W jaki sposób pozbyć się atakujących zewsząd pszczół? Tym razem to dzieci układają własny scenariusz wydarzeń w Stumilowym Lesie, a na zakończenie nie zapominają o odśpiewaniu „Sto lat!” - oczywiście po angielsku.

 

Scenariusze dla dzieci w wieku 9-12 lat:

 

 • Biuro podróży (pobierz scenariusz)
  Co łączy Australię, Kanadę, Wielką Brytanią i Republikę Południowej Afryki? Dzieci odkrywają odległe kraje, gdzie językiem urzędowym jest angielski i sprawdzają, co ciekawego można w każdym z nich znaleźć - są przecież pracownikami bibliotecznego biura podróży!
 • Podróże po angielskiej literaturze (pobierz scenariusz)
  Wyjątkowe spotkanie Harrego Pottera, Białego Królika i Kubusia Puchatka, których łączy właśnie język angielski. Dzieci odgrywają role ulubionych bohaterów, a na zakończenie opracowują plakat reklamowy - żeby zachęcić do sięgnięcia po angielską literaturę jeszcze więcej bywalców biblioteki.
 • Uczniowie Sherlocka Holmesa (pobierz scenariusz)
  Kto ukradł kolię wartą miliony funtów? Światowej sławy francuska malarka, ambasador hiszpański, a może indyjska księżniczka? Dzieci wcielają się w rolę detektywów i niczym Sherlock Holmes szukają śladów i wyciągają z nich wnioski - a te prowadzą ich do zaskakującego wyjaśnienia tajemnicy.

 

Zajęcia przeprowadzone według scenariuszy, mogą być ciekawym urozmaiceniem nauki - a także znakomitą okazją do dobrej zabawy (można je zorganizować w dowolnym momencie, na przykład podczas ferii lub w wakacje). Do ich przeprowadzenia nie jest konieczna znajomość angielskiego!

Szczegółowe informacje, w jaki sposób przystąpić do projektu „FunEnglish w bibliotece” i jak zorganizować kurs są dostępne tutaj

 

 

 

 

Co najmniej jeden komputer i umowa z Funmedia!

 

 

Aby wziąć udział w projekcie, biblioteka musi:

 

 1. posiadać przynajmniej jeden komputer z dostępem do Internetu - (przydatne, jednak nie niezdbędne, są również kamerka internetowa i słuchawki). Ważne, aby biblioteka sprawdziła, czy ma zainstalowaną na komputerze odpowiednią wersję przeglądarki internetowej. W tym celu wystarczy wejść na stronę: http://funenglish.pl/funbook/, gdzie dostępna jest wersja demonstracyjna kursu. Jeżeli kurs się uruchomi, wówczas przeglądarka jest wystarczająca. Jeżeli nie – na stronie pojawi się komunikat informujący o tym, co zrobić, aby zainstalować nowszą wersję przeglądarki;
   
 2. podpisać dwie umowy z firmą Funmedia Sp. z o.o. umowę o współpracy i umowę licencyjną. Należy je pobrać ze strony (przycisk: WAŻNE DOKUMENTY), zapisać na komputerze i uzupełnić pola zaznaczone na żółto. Następnie należy wydrukować po dwa egzemplarze obu umów, podpisać każdy z nich i wysłać pocztą na adres: Funmedia sp. z o.o., ul. Kiełczowska 70, 51-354 Wrocław. Następnie podpisane egzemplarze zostaną odesłane przez Funmedia do biblioteki.

 


Wszystkie informacje dotyczące przystąpienia do kursu oraz jego zorganizowania w bibliotece znajdują się w scenariuszu kursu.

 

 

   

Ważne dokumenty

 

 

Poniżej niezbędna lista plików do pobrania (aby zapisać dokumenty należy kliknąć w poszczególny tekst)

 

 

Wystarczy pobrać, wypełnić, wydrukować i wysłać po 2 egzemplarze każdej z umów na adres:

 

 

Funmedia sp. z o.o.
ul. Kiełczowska 70
51-354 Wrocław

 

 

 

Umowy zgłoszeniowe na VI edycję programu - do 30.04.2018 r.


 

Materiały Projektu

 


O metodzie

Funenglish.pl to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1), na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa. Dzięki sprzedaży licencji partnerowi na rynku niemieckim, działa także strona funenglisch.de i planowany jest eksport metody nauczania FunEnglish do pozostałych krajów Unii Europejskiej.

FunEnglish.pl w ciągu pierwszych 3 miesięcy zyskał ponad 10 000 użytkowników i 10 000 fanów na portalu Facebook. Ponad 120 szkół językowych i filii używa naszej platformy.

 

Kurs funenglish.pl oparty jest o metodę "Immersion", która polega na zanurzeniu dziecka w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim.
 

 

Ucząc się z funenglish.pl, dzieci są zanurzone w języku, dzięki czemu postępy są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

 

Metoda ta otrzymała nie tylko grant od grona ekspertów, ale także została potwierdzona badaniami wśród rodziców uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Dzieci. Wśród badanej grupy uczestników, która liczyła ponad 300 osób, 93% rodziców chciało by ich dziecko uczyło się właśnie metodą funenglish.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Funenglish.pl to nowoczesny i atrakcyjny podręcznik dla dzieci.

Jedną z jego szczególnie ujmujących cech jest ta, że zawiera

liczne filmy wideo, gry i zabawy przygotowane przez specjalistów.

Interaktywne zadania odpowiednie dla tej grupy wiekowej,

z pewnością będą czynnikiem motywującym do nauki języka.”

 

prof. dr hab. Anna Michońska-Stadnik

recenzent podręczników dla Ministerstwa Edukacji Narodowej


O nas

Firma Funmedia posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu multimedialnych materiałów dydaktycznych wspierających proces nauczania. Multimedia zawarte w internetowym kursie języka angielskiego funenglish.pl są przykładem jakościowych możliwości firmy.Stworzenie i promocja e-kursu angielskiego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1), na lata 2007-2013 oraz z Budżetu Państwa.
W ramach tego projektu, powstała interaktywna platforma nauczania FunEnglish.pl, której podstawowym założeniem jest nauka angielskiego na odległość z użyciem nowoczesnych technologii dla dzieci i młodzieży.

 

Kurs FunEnglish.pl zbudowany jest z 4 multimedialnych filarów nauczania:
•    Filmy
•    Fotolekcje
•    Gry edukacyjne
•    Piosenki karaoke
Powyższe filary są podstawowym elementem merytorycznej części interaktywnego kursu językowego, opartego o autorską metodę nauczania FunEnglish. 

 

 

Pierwszy w Polsce internetowy podręcznik zgłoszony do MEN

 

 

Funenglish.pl to pierwszy w Polsce podręcznik internetowy, który uzyskał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej i został wprowadzony do szkół. Firma Funmedia jest autorem pierwszego w Polsce podręcznika do języka angielskiego opartego o tzw. cloud computing, technologię którą wykorzystują portale takie jak Google i Facebook. FunEnglish.pl można uruchomić w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Podręcznik rejestruje postępy uczniów i generuje raporty dla nauczyciela.     

 

 

 


Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, sugestii lub opinii na temat FunEnglish.pl, zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

Adres e-mail: biblioteki@funenglish.pl

Telefon kontaktowy: +48 71 307 24 23 lub 798 795 768

 

Dane firmy:

 

Funmedia sp. z o.o.

ul. Kiełczowska 70,

51-354 Wrocław

 

NIP: 8992683620; Regon: 021130835; KRS: 0000343034, kapitał zakł.100.000,00 zł