O nas

 

Dlaczego dzieci uwielbiają gry komputerowe?

 

 

Ile razy zastanawiałeś się, co takiego dzieci widzą w grach komputerowych, że potrafią przy nich siedzieć godzinami?

 

My również zadaliśmy sobie to pytanie, a mając doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego, dodaliśmy kolejne: Czy możliwe jest, aby dzieci uczyły się angielskiego z taką samą pasją i zaangażowaniem, jakie objawiają grając w gry lub oglądając filmiki na YouTube?

 

Odpowiedź brzmi TAK i jest nią strona FunEnglish.pl, na której znajdziesz 60 gier edukacyjnych, setki filmów, piosenek i fotolekcje - wszystko zebrane w spójny kurs języka angielskiego opracowany przez światowej klasy ekspertów. 

 

 

 

Czym jest FunEnglish.pl?
 

FunEnglish.pl to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych. Portal otrzymał grant na innowacje od Unii Europejskiej. Dzięki sprzedaży licencji partnerowi na rynku niemieckim, działa także strona funenglisch.de i planowany jest eksport metody nauczania FunEnglish do pozostałych krajów Unii Europejskiej. FunEnglish.pl w ciągu pierwszych 3 miesięcy zyskał ponad 10 000 użytkowników i 1000 fanów na portalu Facebook. Obecnie ponad 1500 szkół i bibliotek korzysta naszej platformy.

 

Kurs FunEnglish.pl oparty jest o metodę "Immersion", która polega na zanurzeniu dziecka w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Ucząc się z FunEnglish.pl, dzieci są zanurzone w języku, dzięki czemu postępy są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

 

 

Metoda ta otrzymała nie tylko grant od grona ekspertów, ale także została potwierdzona badaniami wśród rodziców uczestniczących w zajęciach Uniwersytetu Dzieci. Wśród badanej grupy uczestników, która liczyła ponad 300 osób, 93% rodziców chciało, aby ich dziecko uczyło się właśnie metodą FunEnglish.

 

 

"FunEnglish.pl to nowoczesny i atrakcyjny podręcznik dla dzieci. Jedną z jego szczególnie ujmujących cech jest ta, że zawiera liczne filmy wideo, gry i zabawy przygotowane przez specjalistów.  Interaktywne zadania odpowiednie dla tej grupy wiekowej, z pewnością będą czynnikiem motywującym do nauki języka.

 

prof. dr hab. Anna Michońska-Stadnik

recenzent podręczników dla Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

 

Nasze doświadczenie oraz realizowane projekty

 

 

Funmedia sp. z o.o. posiada doświadczenie w tworzeniu multimedialnych materiałów dydaktycznych wspierających proces nauczania. 4 multimedialne filary (Filmy, Fotolekcje, Gry edukacyjne oraz Piosenki karaoke), opisane na bazie internetowego kursu języka angielskiego FunEnglish.pl, są przykładem jakościowych możliwości, które oferujemy.

 
 

Stworzenie i promocja e-kursu angielskiego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 

FunEnglish.pl to interaktywna platforma nauczania języka angielskiego, której podstawowym założeniem jest nauka angielskiego na odległość i z użyciem nowoczesnych technologii, dla dzieci w wieku 6-12 lat. Kurs FunEnglish.pl zbudowany jest z 4-ech typów multimediów:

 • Filmy
 • Fotolekcje
 • Gry edukacyjne
 • Piosenki karaoke

Powyższe filary są podstawowym elementem merytorycznej części interaktywnego kursu językowego, opartego o autorską metodę nauczania FunEnglish.

 
 

Narodowy program rozwoju e-learningu w szkołach podstawowych 

 

 

Prowadzony przez Funmedia program ma na celu pokazanie korzyści oraz możliwości związanych z wykorzystaniem elektronicznej platformy dydaktycznej w nauczaniu języka angielskiego w Szkołach Podstawowych. Rozwój innowacyjności, poprawa jakości nauczania oraz dywersyfikacja dostępnych form edukacji to tylko niektóre zalety wykorzystania e-nauczania w placówkach oświatowych.


Podstawowym elementem programu jest wykorzystanie platformy nauczania FunEnglish.pl na zajęciach szkolnych. Dzięki wsparciu ekspertów FunEnglish.pl ds. e-learningu szkoła wykonuje znaczący krok naprzód w stronę wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Obecnie programem objętych jest ponad 40 szkół w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

 

 

 

FunEnglisch.de - rozwój na rynkach zagranicznych

 

 

Funmedia sp. z o.o. pozyskała partnera na rynku niemieckim do rozwoju produktu na zasadzie licencji. FunEnglish to pierwsza polska metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci, która rozwijana jest na rynkach zachodnich.

 
 
 
 
 

Słownik dla dzieci - bezpłatny słownik obrazkowy

 

 

Funmedia sp. z o.o. stworzyła także bezpłatny, obrazkowy słownik dla dzieci. Słownik ten ma tę przewagę nad innymi, że jest bardzo intuicyjny w obsłudze i mogą się z łatwością posługiwać nim nawet dzieci. Dodatkowo opracowana została specjalna wersja słownika, dostępna także na urządzenia mobilne (smartfony i tablety).

 
 

Pierwszy w Polsce Internetowy podręcznik zgłoszony do Ministerstwa Edukacji Narodowej jako pomoc dydaktyczna

 


     

 

Funmedia sp. z o.o. jest autorem pierwszego w Polsce podręcznika do języka angielskiego opartego o tzw. Cloud Computing, technologię, którą wykorzystują takie portale jak Google i Facebook. FunEnglish można uruchomić w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu. Podręcznik rejestruje wszystkie postępy uczniów, indywidualnie się do nich dostosowując. 

 

Najwyższej jakości multimedia w nauczaniu

 

Jesteśmy producentem najwyższej jakości materiałów multimedialnych wykorzystywanych w nauczaniu. FilmyFotolekcjeGry edukacyjne oraz Piosenki karaoke w portalu FunEnglish.pl, tworzące wirtualny świat nauczania języka angielskiego są przykładem naszych możliwości. Na zamówienie tworzymy kompleksowe kursy e-learningowe zawierające najwyższej klasy materiały metodyczne jak i nowoczesne multimedia.
 

Filmy


Umieszczone na FunEnglish filmy edukacyjne zrealizowane są w technologii HD, gdzie poza realnymi aktorami całe lokacje stworzone są dzięki komputerowym animacjom 3D. Wszyscy aktorzy występujący w filmach są native speakerami, co sprawia, że dziecko słucha wyłącznie naturalnego akcentu używanego w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.


Fotolekcje

serwis oferuje ponad 4000 zdjęć przygotowanych przez profesjonalnych fotografów. Praca nad fotolekcjami polega na wybieraniu obrazków, które odpowiadają słowom wypowiadanym przez lektora oraz napisom w nagłówku.  Dzięki temu uczeń ćwiczy wymowę i pisownię jak i buduje sieć skojarzeń.

Gry edukacyjne

Gry FunEnglish „uczą bawiąc i bawią ucząc”. Każda gra, podobnie jak odcinek filmowy, ma swoją wewnętrzną fabułę. Gry opracowano w technologii Flash, dzięki czemu można odtwarzać je z każdego komputera, jak i tablicy interaktywnej. Dodatkowo 6 gier opracowano z wykorzystaniem technologii Silverlight. W tych grach dziecko steruje grą za pomocą kamery. Wprowadza to element ruchu, przez co nauka sprawia uczniom jeszcze większą przyjemność.


Piosenki karaoke

Piosenki umożliwiają dziecku osłuchanie się z językiem, a także poznanie nowych słów. Każda z nich została przygotowana z opracowaniem transkrypcji polskiej, jak i angielskiej. Piosenki w trybie karaoke to doskonała forma ćwiczeń i utrwalania konstrukcji językowych.

 
 
 
 
 
 
 
 


Panel nauczyciela

 

FunEnglish jako pierwszy w Polsce stworzył platformę językową dedykowaną dla szkół językowych oraz Szkół Podstawowych. Jest to proste rozwiązanie, które pozwala na:
 

 1. Zadawanie zadań domowych z bazy 1000 ćwiczeń multimedialnych (niedostępnych dla użytkowników indywidualnych);
 2. Tworzenie własnych zadań na lekcje i do domu;
 3. Śledzenie postępów uczniów;
 4. Informowanie rodziców o zadaniach domowych oraz postępach dziecka;
 5. Dużo zadań do samodzielnej pracy ucznia, które system automatycznie sprawdza i którego status pokazuje w statystykach dla ucznia, rodzica, nauczyciela i dyrektora szkoły.
   

Całośc oparta jest o niezwykle intuicyjną nawigację, dostępną dla nauczyciela i dyrektora szkoły.

 

 

 

 

What's up dock?

Komunikat

Zamknij Strona domowa